مدیران ناکارآمد

برخی مواقع مدیران سازمان نقش خودشان در مجموعه را فراموش می کنند و هیچوقت به این مسئله توجه نمی کنند که امکان دارد نقشی در ناکارآمدی کارکنان و پرسنل خود داشته باشند درصورتی که دارای نقش اصلی در ناکارآمدی سیستم کاری میباشند , پس مدیر محترم هنگام بررسی علل عملکرد ضعیف پرسنل مجموعه خود , نقش خودتان در این کاستی را هم در نظر بگیرید , از خودتان سوال کنید آیا بدون بررسی کارشناسی منابع ضروری را کاهش ندادید ؟ یا اینکه پرسنل خود را در یک فشار بیش از اندازه قرار نداده اید ؟ , بصورت سلیقه ای در برنامه ریزی دخالت نداشته اید؟ و دهها مورد دیگر …

پاسخ به سوالات زیر میتواند به شما در این زمینه کمک کند

  1. آیا انتظارات خود را بطور شفاف بیان کردم؟
  2. آیا به وعده های خود عمل کردم؟
  3. به چه میزان و چگونه در کار افراد دخالت کردم؟
  4. در تعیین اولویت ها و وظایف نظر پرسنل را در نظر گرفتم ؟
  5. ساختار سازمانی را برای انجام کارها چقدر اهمیت دادم؟

_ ممکن است پرسنل درک درستی از خواسته های شما نداشته باشند , اگر روی این مسئله شک دارید مشکل شفاف نبودن شماست , از کارکنانتان بخواهید خواسته شما را بصورت مشخص برایتان بیان کنند, خواسته هایتان را در جلسات صورتجلسه کنید و دقیقا” وظایف را مشخص کنید.

_ اگر به کارکنان خود وعده داده اید آن را عملی کنید و در صورت عدم انجام آن دلایل را ذکر کنید , بر روی کارکنان خود مدیریت ذره بینی نداشته باشید , وظایف هر مجموعه را مشخص کنید , حس بی اعتمادی در کارکنان خود بوجود نیاورید. این افراد سرمایه واقعی شما هستند.

_ اگر عملکرد پرسنل شما در حد انتظار نیستند باید عوامل متفاوت را بررسی کنید , شاید شما تصمیمات آنها را وتو کرده , یا اینکه روش کاری که انجام میدهند با فشار شما باشد و مشکل از روش کار باشد و یا اینکه تحقیقات کامل قبل از انجام کار صورت نگرفته و کار انجام شده دارای نواقص اجرایی است.معمولا” افراد در حین کار اگر آزادی عمل داشته باشند , خلاقیت در کار به سراغ آنها می آید و میتوان از نبوغ و خلاقیت پرسنل در کار استفاده کرد , و این وظیفه مدیریت مجموعه است که با چه ابزاری این نبوغ و خلاقیت را شکوفا کند.

_ برخی موارد که میخواهیم تغییراتی غیر منتظره بدون برنامه ریزی قبلی در یک پروژه بدهیم نظر فرد اجراکنند اگر پرسیده شود به بهتر اجرا شدن کار کمک میکند , یا اینکه وظیفه اجرا برعهده شخص گذاشته میشود ولی زمانی که برای آن تعیین میکنیم غیر معقول است و…

_ معمولا” برای هر سازمانی یک ساختار تعریف شده است که روند منطقی و جاری شرکت انجام شود و کارها در مسیر مشخص انجام گیرد , در این بین مدیر سازمان معمولا” در برخی مواقع این ساختار را در نظر نمیگیرد و در سیستم اجرایی دخالت میکند و باعث اجرای کار بصورت خارج از سیستم میشود , تکرار این روش میتواند تبعات خطرناکی برای سازمان شما داشته باشد.

ما بعنوان مدیر یک مجموعه باید بتوانیم با راهبری درست نیروها و آماده سازی محیط کار مناسب و ابزار و امکانات کاری , در کنار پرسنل توانمند , کارها را بصورتی انجام دهیم که هر روز نسبت به روز دیگر شاهد پیشرفت مجموعه و کارکنان خود باشیم ,( کاهش ضایعات , افزایش بهره وری , افزایش راندمان کاری و…

سازمان یا واحد تولیدی که بتواند نمودار پیشرفت خود را حفظ کند و مبحث آموزش را در کنار کار خود داشته باشد , همچنین مدیرانی توانمند و واقع بین در کنار خود داشته باشد سازمانی پویاست که در روند رو به رشد حرکت میکند. به امید فردایی بهتر ….

گروه مشاوره صنعتی آریانا همراهی مطمئن برای شما صنعتگر محترم در بهبود بهره وری در سازمان شما میباشد , در شرایط کنونی که اداره یک سازمان مشکلات متعدد اقتصادی دارد باید نسبت به کنترل بیشتر هزینه ها و همچنین افزایش بهره وری , کاهش ضایعات و … اقدامات موثرتری نمود .

ما در کنار شما هستیم با مشاوره کسب و کار تا با افزایش بهره و ری و راندمان تولید نسبت به کاهش هزینه ها و همچنین افزایش بهره وری کارکنان شما , شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر مجموعه شما باشیم.

گروه مشاوره صنعتی آریانا moshaverehsanati.ir _ moshaverehsanati.com

با کارشناسان ما تماس بگیرید

gmsariyana.com
02166044098
 _ 02166043505
واتساپ
Wa.me/989300899160
کانال تلگرام
 https://t.me/moshaverehsanati
اینستاگرام :
https://www.instagram.com/moshaverehsanati/
سایت :
https://moshaverehsanati.ir

Leave a Comment