هر کسب و کاری با هر اندازه ای , دارای یک استراتژی است , ممکن است کسب و کار خانگی باشد یا یک شرکت بزرگ , هر کدام به نوبه خود یک فرآیند و نقشه راه و یک روش کار دارند , در خیلی از مواقع بر روی روش کار و نقشه اجرایی خود تعصب خاصی دارند .

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به یکی از همین صاحبان کسب و کار بابت روش کار , پیشنهاد اصلاحی داده باشید ولی نپذیرفته باشند با این استدلال که ” ما سالهاست با این روش کار میکنیم و جواب گرفته ایم” .

البته استراتژی ثبات هم یک نوع استراژی است که شرکت یک روند مطلوب دارد و مدیران سازمان بدلیل مطلوب بودن شرایط تصمیم به هیچ تغییری ندارند , و البته این تصمیم میتواند برای کوتاه مدت مناسب باشد .

سازمانی که پیشرفت نداشته باشد و از یک نسخه قدیمی برای کارهای خود پیروی کند در آینده محکوم به زوال و فناست , خیلی از سازمان ها سرمایه گذاری زیادی برای ماشین آلات و تجهیزات قایل میشوند ولی یک استراتژی بروز شده ای ندارند و یا اساسا” استراتژی ندارند.

این سازمانها با بزرگتر شدن فضا و ظرفیت تولید در ساختار سازمانی خود تغییراتی هم سطح آنها ایجاد نمیکنند و برای همین بعد از مدتی با مشکلات زیادی روبرو میشوند.

داشتن ماشین آلات جدید به همراه گسترش کار و افزایش تولید خیلی عالیست ولی باید متناسب با آن در بحث های فنی و پشتیبانی و مدیریتی هم توسعه داشت , به بیان ساده توسعه در سازمان و ایجاد تحول , باید همه جانبه انجام شود.

برای داشتن کسب و کار با راندمان بالا , شما بعنوان مدیر مجموعه باید وقت بگذارید , برنامه ریزی کنید و استراتژی مناسب برای تمامی مراحل و کار ترسیم کنید , در صورت لزوم از مشاوره افراد ذیصلاح استفاده کنید.

مدیر محترم از تغییرات هراس نداشته باشید , ولی شتابزده و بدون برنامه و دوراندیشی هم کاری را انجام ندهید, پس از شناسایی نقایص , تغییرات احتمالی را بررسی کنید و طبق یک برنامه مدون و حساب شده بصورت جزء به جزء آن تغییرات را انجام دهید.

بعنوان نمونه میتوان یک مثال ارائه نمود : برای داشتن یک استراتژی موفق به یک نکته توجه داشته باشید که هر سال باید به لحاظ نوع محصول 10% محصولات جدید ارائه نمایید و یا محصولات خود را بروزرسانی نمایید و 5% محصولات قدیمی و کم بازده را از رده خارج نمود , و نمونه های دیگر …

اگر این استراتژی را مد نظر قرار دهید , برای محصولات خود برنامه مشخص دارید و به موفقیت سازمان خود کمک کرده اید.

پس اگر میخواهیم کسب و کارمان را گسترش دهیم و ماشین آلات را بروز نموده , افزایش راندمان تولید و افزایش بهره وری , کاهش ضایعات داشته باشیم , باید برای هر کدام استراتژی مشخص داشته باشیم و استاندارهای لازم را نیز رعایت کنیم, البته نباید از اصلاح ساختار سازمانی غافل شویم .

گروه مشاوره صنعتی آریانا با داشتن تجربه عملیاتی به همراه تحصیلات آکادمیک میتواند همراه مطمئنی برای شما صنعتگر محترم باشد.

ما در کنار شما هستیم تا سازمان شما دارای بهره وری بالا پرسنل , افزایش راندمان تولید و همچنین در ضایعات کاهش محسوس داشته باشید و البته برای این منظور هر یک از این موارد , استراتژی خاص خود را خواهد داشت .

با کارشناسان ما تماس بگیرید moshaverehsanati.com
09300899160 _ 09916300091

واتساپ
Wa.me/989300899160
کانال تلگرام
 https://t.me/moshaverehsanati
اینستاگرام :
https://www.instagram.com/moshaverehsanati/
سایت :
https://moshaverehsanati.ir

پیام بگذارید