هر کسب و کاری با هر اندازه ای , دارای یک استراتژی است , ممکن است کسب و کار خانگی باشد یا یک شرکت بزرگ , هر کدام به نوبه خود یک فرآیند و نقشه راه و یک روش کار دارند , در خیلی از مواقع بر روی روش کار و نقشه اجرایی خود تعصب خاصی دارند و حاضی به پذیرش اشتباهات خود نیستند .

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به یکی از همین صاحبان کسب و کار بابت روش کار , پیشنهاد اصلاحی داده باشید ولی نپذیرفته باشند با این استدلال که ” ما سالهاست با این روش کار میکنیم و جواب گرفته ایم” .

البته استراتژی ثبات هم یک نوع استراژی است که شرکت یک روند مطلوب دارد و مدیران سازمان بدلیل مطلوب بودن شرایط تصمیم به هیچ تغییری ندارند , و البته این تصمیم میتواند برای کوتاه مدت مناسب باشد .

سازمانی که پیشرفت نداشته باشد و از یک نسخه قدیمی برای کارهای خود پیروی کند در آینده محکوم به زوال و فناست , خیلی از سازمان ها سرمایه گذاری زیادی برای ماشین آلات و تجهیزات قایل میشوند ولی یک استراتژی بروز شده ای ندارند و یا اساسا” استراتژی ندارند.

این سازمانها با بزرگتر شدن فضا و ظرفیت تولید در ساختار سازمانی خود تغییراتی هم سطح آنها ایجاد نمیکنند و برای همین بعد از مدتی با مشکلات زیادی روبرو میشوند.

داشتن ماشین آلات جدید به همراه گسترش کار و افزایش تولید خیلی عالیست ولی باید متناسب با آن در بحث های فنی و پشتیبانی و مدیریتی هم توسعه داشت , به بیان ساده توسعه در سازمان و ایجاد تحول , باید همه جانبه انجام شود.

برای داشتن کسب و کار با راندمان بالا , شما بعنوان مدیر مجموعه باید وقت بگذارید , برنامه ریزی کنید و استراتژی مناسب برای تمامی مراحل و کار ترسیم کنید , در صورت لزوم از مشاوره افراد ذیصلاح استفاده کنید.

مدیر محترم از تغییرات هراس نداشته باشید , ولی شتابزده و بدون برنامه و دوراندیشی هم کاری را انجام ندهید, پس از شناسایی نقایص , تغییرات احتمالی را بررسی کنید و طبق یک برنامه مدون و حساب شده بصورت جزء به جزء آن تغییرات را انجام دهید.

بعنوان نمونه میتوان یک مثال ارائه نمود : برای داشتن یک استراتژی موفق به یک نکته توجه داشته باشید که هر سال باید به لحاظ نوع محصول 10% محصولات جدید ارائه نمایید و یا محصولات خود را بروزرسانی نمایید و 5% محصولات قدیمی و کم بازده را از رده خارج نمود , و نمونه های دیگر …

اگر این استراتژی را مد نظر قرار دهید , برای محصولات خود برنامه مشخص دارید و به موفقیت سازمان خود کمک کرده اید.

پس اگر میخواهیم کسب و کارمان را گسترش دهیم و ماشین آلات را بروز نموده , افزایش راندمان تولید و افزایش بهره وری , کاهش ضایعات داشته باشیم , باید برای هر کدام استراتژی مشخص داشته باشیم و استاندارهای لازم را نیز رعایت کنیم, البته نباید از اصلاح ساختار سازمانی غافل شویم .

گروه مشاوره صنعتی آریانا بعنوان مشاوره کسب و کار , با داشتن تجربه عملیاتی به همراه تحصیلات آکادمیک میتواند همراه مطمئنی برای شما صنعتگر محترم باشد.

ما در کنار شما هستیم تا سازمان شما دارای بهره وری بالا پرسنل , افزایش راندمان تولید و همچنین در ضایعات کاهش محسوس داشته باشید و البته برای این منظور هر یک از این موارد , استراتژی خاص خود را خواهد داشت .

با کارشناسان ما تماس بگیرید moshaverehsanati.com
09300899160 _ 09916300091

واتساپ
Wa.me/989300899160
کانال تلگرام
 https://t.me/moshaverehsanati
اینستاگرام :
https://www.instagram.com/moshaverehsanati/
سایت :
https://moshaverehsanati.ir

Leave a Comment